درمان کیست مویی با لیزر و سرپایی، مراقبت‌ بعد از عمل جراحی

درمان کیست مویی با لیزر و سرپایی، مراقبت‌ بعد از عمل جراحی

کیست مویی یکی از انواع بیماری‌های مقعدی است، که موجب بروز کیست حاوی مو در قسمت پایین کمر و آخرین بخش ستون فقرات می‌گردد. این کیست در اثر سایش پوست و برگشت مو به داخل ایجاد شده و همراه با درد و عفونت و ترشحات بد بو ظهور می‌کند.

ما بصورت جداگانه به بررسی اینکه کیست مویی چیست و چرا به آن دچار می شویم؟ پرداخته ایم که در صورت تمایل می توانید به آن مراجعه کنید.

درمان کیست مویی با روش های خانگی و دارویی به جز کاهش موقت عفونت تاثیر دیگری نداشته و برای درمان قطعی نیاز به روش های تهاجمی تری نظیر لیزر و عمل جراحی است. در این بخش با قرار دادن فیلم جراحی کیست مویی و در ادامه مقایسه و بررسی این دو روش با یکدیگر کمک میکنیم  تا راه مناسب را برای درمان بیماری خود انتخاب نمایید.

فیلم عمل کیست مویی با لیزر

همانگونه که در ویدئو مشاهده می کنید، با استفاده از لیزر بطور کامل عفونت تخلیه شده و این عارضه در کمترین زمان درمان می شود. همچنین به دلیل کنترل خونریزی، جراح با دقت بیشتری می تواند مسیر سینوس را بدون آسیب به بافت اطراف تخلیه کند.

روش لیزر کیست مویی در کلینیک یا مطب (تهران)

درمان کیست مویی با لیزر به عنوان جدیدترین متد درمان این عارضه به شمار می‌رود که با استقبال زیادی مواجه شده و تا کنون نتایج موفقیت آمیزی داشته است. در روش جراحی کیست مویی با لیزر که توسط دکتر یا پزشک متخصص انجام می‌شود، بوسیله اشعه لیزر برشی روی سینوس ایجاد می‌شود تا عفونت و زائده هایی که داخل آن تجمع پیدا کرده بطور کامل تخلیه شود. این جراحی بصورت سرپایی و در کلینیک یا مطب انجام می‌شود و تبحر پزشک و نوع دستگاه لیزر تاثیر زیادی در نتیجه این درمان خواهد داشت.

مقاله مرتبط: دکتر متخصص کیست مویی

چندین کلینیک تخصصی برای درمان کیست مویی با لیزر در تهران وجود دارند که کلینیک پایتخت با سابقه بیش از ده سال یکی از این مراکز به شمار می‌رود و با بکارگیری پزشکان متخصص و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر، آماده ارائه بهترین خدمات به بیماران می‌باشد.

چرا کلینیک پایتخت را برای درمان کیست مویی در تهران پیشنهاد می‌دهیم؟ این مرکز بصورت تخصصی در زمینه درمان بیماری های نشیمنگاه فعالیت می‌‌کند و تا کنون بیش از هزاران درمان موفق را در کارنامه خود داشته است.

همه عمل ها توسط دکتر علیرضا زارعی که از پزشکان با تجربه و ماهر در زمینه درمان کیست مویی هستند انجام می شود.

همچنین برای بیمارانی که قصد مراجعه از شهرهای دیگر برای درمان کیست مویی در تهران را دارند، شرایطی در نظر می گیریم که بتوانند در همان روز و بعد از عمل به شهر خود برگردند.

برای درمان سریع اقدام کنید

اگر به این عارضه دچار هستید درمان را به تعویق نیندازید و همین حالا با کلینیک تماس بگیرید.

مزایای درمان کیست مویی با لیزر نسبت به جراحی

از مزیت‌های درمان کیست مویی با لیزر در مقایسه با عمل جراحی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

صرفه جویی در زمان: عمل کیست مویی با لیزر به صورت سرپایی انجام گرفته و مدت زمان مورد نیاز برای آن کمتر از یک ساعت است، در صورتی که انجام جراحی نیاز به بستری شدن در بیمارستان قبل و پس از عمل دارد.

صرفه جویی در هزینه ها: درمان کیست با لیزر در مقایسه با جراحی نیاز به پرداخت هزینه ای کمتر دارد.

کاهش درد و خونریزی بیمار: انجام درمان با لیزر به سبب ترمیم عروق و اعصاب آسیب دیده، درد و نیز خونریزی بیمار را به شدت کاهش میدهد. در حالی که جراحی با استفاده از تیغ و چاقو انجام شده، و به طبع بیمار متحمل درد و خونریزی بسیاری خواهد شد.

کاهش دوره نقاهت: درمان با لیزر موجب می شود، بیمار به سرعت بهبود یافته و به زندگی عادی خود باز گردد، در حالی که جراحی مدت زمان بهبودی بیشتری دارد.

کاهش عوارض بیماری: جراحی می تواند عوارض متعددی را در پی داشته باشد و حتی عامل بی اختیاری شود، در صورتی که عمل سرپایی کیست مویی با لیزر عوارض کمتری را برای بیمار به دنبال دارد.

جراحی تحت بی حسی: جراحی کیست مویی با لیزر بصورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

نتیجه قطعی: آمارها نشان داده، لیزر درمانی نتیجه قطعی تری را به دنبال دارد، در صورتی که جراحی ریسک بازگشت بیماری را افزایش میدهد.

زیبایی: عمل لیزر بدون تیغ جراحی انجام می شود، در نتیجه هیچ اسکاری و جای زخمی را بر روی بدن بیمار به جای نمی گذارد. در حالی که جراحی می تواند ظاهر نا زیبایی را بر روی پوست بیمار به جای بگذارد.

قبل از لیزر نیاز به مشاوره دارید؟

می توانید برای دریافت مشاوره از طریق واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مراقبت‌های بعد عمل لیزر کیست مویی

رعایت برخی نکات و انجام مراقبت ها علاوه بر اینکه می‌تواند نتیجه بهتری را از درمان ارائه دهد، می‌تواند در پیشگیری از کیست مویی هم موثر باشد. برخی از این نکات به این شرح است:

مراقبت بعد لیزر کیست مویی
  • مراقبت عفونت زخم باشید. برای جلوگیری از این امر لازم است، ناحیه مورد نظر را پاکیزه نگه داشته و ضد عفونی کنید، همچنین لازم است پانسمان روزانه تعویض شود.
  • مصرف مسکن ها و آنتی بیوتیک‌ها باید با نظر پزشک و میزان تجویز شده وی باشد.
  • استراحت و مراقبت از خود می‌تواند دوره نقاهت را کاهش دهد. به علاوه لازم است پس از عمل از فعالیت‌های سنگین و حمل و جابه جایی اشیاء سنگین بپرهیزید.
  • 48 ساعت بعد از لیزر میتوانید حمام کنید
  • مصرف غذاهای ملین و قوی می‌تواند درمان سریع تر بیماری کمک نماید.
  • برای نشستن از بالش های نرم به شکل دونات استفاده نمایید، تا فشاری به زخم وارد نشود.
  • از پوشیدن لباس های تنگ با الیاف مصنوعی اجتناب کنید.
  • از نشستن به مدت طولانی اجتناب کنید.

عمل کیست مویی به روش های قدیمی

جراحی کیست مویی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود و نتایج و نحوه انجام آن با لیزر کاملا متفاوت است که در ادامه هر روش را بطور کامل شرح می‌دهیم:

عمل جراحی باز: این روش معمولا تحت بیهوشی کامل و در اتاق عمل انجام می شود و بوسیله چاقوی جراحی بافت بیماری به طور کامل برش داده شده و تخلیه می شود. محلی که برش داده شده به همان شکل باقی می ماند تا بصورت خود به خود ترمیم شود که حدودا چند هفته تا بهبودی کامل محل جراحی زمان لازم است. احتمال عود مجدد بیماری در این روش پایین است. در روزهای ابتدایی بعد از عمل شاهد ترشحاتی از محل جراحی خواهید بود که امری طبیعی است و نیاز به نگرانی نیست. البته باید طبق توصیه پزشک از زخم مراقبت کنید و شستشو و تعویض پانسمان را تا بهبودی کامل بطور مرتب انجام دهید.

قبل و بعد از جراحی سینوس

جراحی به روش بسته: نحوه برش در این روش متفاوت است و محل کیست به شکل بیضی برش داده می شود. بعد از تخلیه کامل عفونت و قطعات مو، محل زخم با بخیه بسته می شود. احتمال عفونت محل جراحی در این روش بیشتر است و به همین دلیل باید از داروهای آنتی بیوتیک استفاده شود و بطور دقیق دستورات پزشک انجام شود.

عمل کیست مویی

جراحی پلاستیک: در گزینه هایی که محل عمل به دلیل پیچیدگی و پیشرفت بیماری زیاد گود می شود، از جراحی پلاستیک برای بستن محل زخم استفاده می کنند و محل جراحی را می بندند.

هزینه لیزر و عمل کیست مویی

تعیین دقیق هزینه عمل جراحی کیست مویی و لیزر آن که باید توسط بیمار پرداخت شود، کار مشکلی است زیرا این هزینه به عوامل متعددی بستگی دارد. پس برای تعیین دقیق هزینه نیاز به مراجعه به کلینیک و بررسی زخم بیمار است. در مورد پرداخت هزینه های این عمل ها توسط بیمه باید بگوییم، هزینه های مربوط به عمل تنها در صورتی توسط بیمه پرداخت می شوند، که عمل جراحی حداقل 6 ساعت به طول بیانجامد و بیمار بستری شود.

بنابراین هزینه های مربوط به عمل جراحی پرداخت می شوند، اما هزینه های لیزر تحت پوشش بیمه قرار ندارد. اما نکته ای که باید در نظر بگیرید، این است که حتی با این وجود نیز هزینه هایی که بابت جراحی پرداخت می شود، بیشتر است. با توجه به اینکه بیمار باید مدت زمان بیشتری را صرف عمل جراحی نماید که گاهاً تا چندین ماه نیز به طول می انجامد، لیزر درمانی باز هم از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

clinic-colorectal1

پذیرش: از شنبه تا چهارشنبه فقط با تعیین وقت قبلی

لطفا از طریق تلفن یا فرم تعیین وقت اینترنتی نسبت به گرفتن وقت اقدام نمائید.
با تشکر.

۰۲۱-۸۸۸۷۰۸۹۶ ۰۹۱۹۴۶۹۶۱۷۸

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ حتی روزهای تعطیل

آدرس: تهران، میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5
Subscribe
Notify of
52 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
mona

من عمل جراحی کیست مویی داشتم یه ماه پیش اما هم سوزش دارم هم خونابه چیکار باید بکنم

علیرضا

سلام لطفا بگید برای کاهش درد کیست مویی چه دارویی باید استفاده کنم تا بخوام عمل کنم

عزیزی

همسر من کیست مویی داره میخواستم بدونم برای عمل لیزر کیست مویی باید حتما قبلش آنتی بیوتیک استفاده بشه یا نیازی نیست

ویسی

زنگ زدم کلینیک جواب ندادین ساعت کاریتونو بگید لطفا

بهادری

هزینه لیزر کیست مویی برای من خیلی مهمه لطفا حداقل هزینشو بگید

علیرضا

سلام لطفا بگید که بعد از لیزر کیست مویی میشه ورزش کرد؟

محمدحسین

دکتر من یک هفته هست که جراحی کیست مویی کردم و هنوز خونریزی و ترشح دارم به نظرتون این طبیعیه؟

صارمی

سلام دکتر وقتتون بخیر من قبلا عمل باز کیست مویی انجام دادم اما دوباره بیماریم برگشت میخوام بدونم الان میتونم لیزر کنم؟

رامزی

کیست مویی من عفونت زیادی داره میخوام ببینم برای عمل مشکلی ایجاد نمیکنه؟

محسن

سلام آقای دکتر من جراحی کیست مویی انجام اما هنوز خونریزی دارم باید چیکار کنم

52
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x