هزینه درمان کیست مویی با لیزر 1402؛ قیمت جراحی با بیمه

هزینه لیزر کیست مویی

اگر به کیست مویی دچار شدید و دغدغه‌تان هزینه درمان کیست مویی با لیزر و جراحی است، در این مطلب بطور کامل به بررسی این موضوع می‌پردازیم. با توجه به شرایط سخت جراحی کیست مویی با روش‌های سنتی، بسیاری از بیماران روش عمل سرپایی کیست مویی با لیزر را برای درمان انتخاب می‌کنند. قطعا هزینه عمل در انتخاب روش درمان تاثیرگذار است.

همچنین شرایط بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی برای تقبل هزینه عمل کیست مویی در سال 1402، موضوع مهمی است که به آن اشاره خواهیم کرد.

هزینه درمان کیست مویی با لیزر چقدر است؟

شاید فکر کنید این بیماری در مراحل ابتدایی نیاز به درمان خاصی ندارد اما وقتی عفونت سینوس پیشرفت کند، به بافت‌های اطراف سرایت می‌کند و در مواقعی حتی می‌تواند وارد خون شود. تنها راه درمان کیست مویی، تخلیه چرک و ضایعات زیر پوست مقعد است که با جراحی و لیزر امکانپذیر است.

مطلب مرتبط: لیزر کیست مویی

در مواقع بسیاری وحشت از تیغ جراحی و هزینه درمان کیست مویی با لیزر باعث می‌شود که افراد از مراجعه برای درمان پرهیز کنند.

روش نوین لیزر کیست مویی که تقریبا جایگزین جراحی شده، هیچ یک از عوارض جراحی را ندارد و به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می‌شود. بنابراین این روش هیچ یک از مراقبت‌های سخت و عوارض بعد از جراحی سینوس پیلونیدال را ندارد و بیمار درد و خونریزی را احساس نمی‌کند، پس جای نگرانی نیست. همچنین بعد از لیزر به دلیل دوران نقاهت کوتاه (یک تا دو هفته‌ای)، هزینه‌ مراقبت‌های بعد از عمل را نخواهید داشت و خیلی زود می‌توانید به فعالیت‌های خود برگردید.

بطور تقریبی هزینه درمان کیست مویی با لیزر از حدود 6 میلیون تومان شروع می‌شود که با توجه به اندازه سینوس و سایر عواملی که در ادامه خواهیم گفت، این قیمت می‌تواند تا 10 میلیون تومان متغیر باشد. برای تعیین هزینه جراحی و لیزر، باید حتما به پزشک مراجعه کنید تا معاینه صورت گیرد و اعلام هزینه دقیق تا قبل از بررسی وضعیت بیماری امکانپذیر نیست.

وقت مشاوره برای هزینه لیزر کیست مویی

اگر در مورد هزینه لیزر کیست مویی نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید از طریق شماره زیر برای تعیین وقت اقدام کنید.

عوامل موثر در هزینه عمل کیست مویی

اما در ادامه مهم‌ترین مواردی که در تعیین هزینه عمل لیزر کیست مویی تاثیرگذارند را بررسی خواهیم کرد:

  • دستمزد پزشکی که به عنوان دکتر کیست مویی به او مراجعه می‌کنید
  • میزان پیشرفت عفونت بیماری
  • شرایط بیمار
  • کلینیک یا بیمارستانی که به آن مراجعه می کنید

تفاوت هزینه لیزر کیست مویی و جراحی در بیمارستان

بر خلاف تصور عموم، روش جراحی و لیزر کیست مویی از لحاظ هزینه تفاوت چندانی با هم ندارند. معمولا برای عمل جراحی کیست مویی فرد باید از یک روز قبل از عمل تا یک روز بعد از عمل در بیمارستان بستری شود و علت این امر نیاز بیمار به مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی کیست مویی است.

بعد از اینکه بیمار مرخص شد، حدودا دو هفته نیاز به استراحت و مراقبت‌های بعد از عمل دارد و قادر به انجام فعالیت‌های روزانه نیست. همچنین حدود 4 تا 8 هفته تا بهبودی محل جراحی زمان لازم است. اگر مراقبت ها تا زمان بهبودی کامل زخم عمل به خوبی انجام نشود، احتمال عود سینوس و نیاز به درمان مجدد تقریبا زیاد است.

هزینه جراحی کیست مویی در بیمارستان خصوصی هم با لیزر تفاوت چندانی ندارد اما هزینه‌های بعد از عمل هم باید به آن اضافه کنید. اما در صورتیکه عمل کیست مویی را در بیمارستان دولتی و با بیمه تامین اجتماعی انجام دهید، بجز هزینه‌های بعد از عمل نیاز به پرداخت هزینه چندانی نیست.

مجموع هزینه جراحی کیست مویی در بیمارستان خصوصی که شامل هزینه بستری در بیمارستان، مراقبت‌ها و نقاهت طولانی بعد عمل و از همه مهم‌تر احتمال عفونت یا بازگشت بیماری است از هزینه لیزر کیست مویی بیشتر می‌شود.

در روش لیزر علاوه بر اینکه نیازی به گذراندن دوران نقاهت و بستری نیست، درمان قطعی است و احتمال بازگشت بیماری وجود نخواهد داشت.

هزینه درمان کیست مویی با بیمه سال 1402

یکی دیگر از سوالات رایج بیماران، شرایط پرداخت هزینه جراحی و لیزر کیست مویی توسط بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی است. در این خصوص باید بگوییم که هزینه عمل کیست مویی با لیزر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیست.

زیرا بیمه هزینه عمل‌های زیر شش ساعت و بدون بیهوشی را پرداخت نمی‌کند. اما ممکن است بیمه تکمیلی شما بخشی از این هزینه را پوشش دهد. برای اطلاع از این موضوع باید به نزدیکترین مرکز بیمه تکمیلی خودتان مراجعه کنید.

اما معمولا بخشی از هزینه جراحی کیست مویی در بیمارستان خصوصی توسط بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود و با توجه به درصد فرانشیز و سقف بیمه، این مبلغ متفاوت است. برای اطلاع از قوانین بیمه تکمیلی‌تان در سال 1402 باید به مراکز بیمه تکمیلی خود مراجعه کنید.

برای تعیین وقت لیزر تماس بگیرید

برای تعیین وقت معاینه و درمان کیست مویی با لیزر از طریق شماره های روبرو با کلینیک تماس بگیرید.

سوالات متداول هزینه جراحی و لیزر کیست مویی

نام خود را وارد کنید
پر کردن این قیمت اجباری نیست
شماره موبایل خود را وارد کنید
67 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
شیما

سام من میخوام لیزر کنم خطتون اشغال بود هزینه رو تقریبی میگید

فرهنگ

سلام بیمه تکملی هزینه لیزر کیست رو میده؟

محبی

سلام من عمل کردم دوباره عود کرده باید چیکار کنم؟

امیرعلی

سلام دکتر حداکثر هزینه کیست مویی چقدر هست؟

نوید

سلام من 4ماه پیش عمل کردم ولی زخمم کامل بسته نمیشه میشه بیام شما ببینید؟ هزینه لیزرش چقدر میشه؟

هادی

سلام میشه یه آنتی بیوتیک برای کم شدن عفونت کیست مویی معرفی کنید

یونس

سلام
من قبلا کیست مویی داشتم ولی برطرف شد خودم تخلیه کردمش یکی دوسالم راحت بودم ولی گاهی یه چاک کوچیک به اندازه نیم سانت روی خط باسنم باز میشه درد هم داره چون طول روز روی موتور خیلی سوارم احساس میکنم بخاطر اونه خودش جوش میخوره اگه چند روز موتور سوار نشم الان میترسم این چاک همون کیست باشه وای اخه ن جوشی دارم ن ابسه ای فقط این چاک هستش مثل پارگی میمونه عمیقم نیست لاغرم هستم .دقیقا سر نقطه ای هستش که استخون باسنم تموم میشه .ممنون میشم راهنمایی کنید

سامان

سلام چجوری برای لیزر وقت بگیرم همین هفته میشه؟

شهریاری

سلام من میخوام عمل کیست مویی با لیزر انجام بدم ولی هزینش زیاده نمیشه تو دو یا سه مرحله پرداخت کنم؟

هدیه

سلام من تازه کیست مویی گرفتم درد ندارم فقط برآمدگی احساس میکنم نمیشه بدون عمل درمانش کنم؟