استفاده از روش vaaft برای درمان فیستول چه مزایا و معایبی دارد؟

روش vaaft

فیستول نوعی از بیماری های مقعدی است که به معنی اتصال غیر طبیعی دو ارگان از بدن است. فیستول معمولاً همراه با درد بسیار و عفونت شدید بروز می کند و نیاز به درمان فوری دارد. یکی از روش های درمان فیستول روش vaaft است که بدون آسیب به عضلات و با درصد موفقیت بالا اقدام به درمان این بیماری می‌نماید. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این روش با ما همراه باشید :

vaaft چیست؟

در واقع این روش را می توان تکنیکی ایمن با حداقل تهاجم معرفی نمود که هدف از آن ضد عفونی کردن زخم و از بین بردن مجرای ایجاد شده است. این روش باید تحت بیهوشی یا بی حسی انجام شود و نیاز به دقت بالایی دارد.

روش vaaft هم کاربرد تشخیصی دارد و هم برای درمان بیماری انجام می شود. برای تشخیص از طریق فیستولوسکوپ یا لوله ای که به دوربین متصل است مسیر یا مسیرهای فیستول مورد بررسی قرار می گیرد. برای درمان به این روش مسیر فیستول شستشو داده می شود و بافت های مرده آن از بین می‌رود. در مرحله بعدی فیستول مسدود شده و با چسب مخصوصی پر می شود.

درمان فیستول با روش vaaft چگونه انجام می‌شود؟

در این روش با استفاده از فیستولوسکوپ مسیر دقیق فیستول تعیین شده و بر روی مانیتور نمایش داده می‌شود. در این مرحله زخم ضد عفونی شده و تخریب می شود؛ سپس مجرای ایجاد شده بسته می شود. برای بستن مجرای ابتدا کانال داخلی فیستول بسته شده و سپس توسط چسب فیبرین مجرای پر می شود تا از این طریق فیستول از بین برود.

مزایای روش vaaft

مهمترین مزیت این روش جلوگیری از آسیب به عضله اسفنکتر مقعدی است. زیرا این روش بدون استفاده از چاقو و تخریب این عضله انجام می شود. در نتیجه فرد با این راهکار از عوارض عمل جراحی که بی اختیاری در دفع است، در امان خواهد بود. سایر مزیت های این روش عبارتند از :

 • این روش به صورت سرپایی انجام شده و بیماری ساعتی بعد مرخص می‌شود.
 • این روش در مقایسه با سایر روش ها درد و خونریزی کمتری دارد.
 • این روش درمان به وقت و هزینه چندانی نیاز ندارد.
 • انجام روش مذکور بر خلاف جراحی که با استفاده از تیغ انجام میشود؛ هیچ اسکاری را به جای نمی گذارد.
 • انجام این روش درمانی موثر است و احتمال عود کمی دارد.
 • vaaft دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد.

روش vaaft در مقایسه با درمان فیستول با لیزر چه معایبی دارد؟

روش vaaft روشی موثر و قطعی است و با کمترین احتمال عفونت و آسیب به عضله مقعد انجام می شود که احتمال عود مجدد آن را کاهش می‌دهد. اما همچنان بهترین روش درمان بیماری های مقعدی از جمله فیستول استفاده از لیزر است. زیرا لیزر فیستول خیلی سریع تر از روش vaaft انجام می شود و هیچ درد و خونریزی را به همراه ندارد. از طرفی زخم را به طور کامل ضد عفونی کرده و بافت های آسیب دیده را ترمیم می کند در نتیجه احتمال عفونت زخم کاهش پیدا می کند.

مطلب مرتبط: هزینه عمل فیستول مقعدی

تعیین وقت لیزر فیستول

برای تعیین وقت درمان فیستول با لیزر می توانید از طریق شماره‌های زیر با کلینیک تماس بگیرید.

دوره بعد از درمان فیستول به روش vaaft

بعد از انجام روش درمانی روش vaaft، رعایت برخی از نکات به نتیجه درمان کمک می‌کند. مهم‌ترین نکاتی که پس از انجام این درمان لازم است، رعایت کنید به این شرح است:

 • بهتر است تا 6 ساعت بعد از عمل غذایی میل نکنید.
 • رعایت بهداشت مقعد و خشک نمودن آن بعد از عمل امری ضروری است.
 • از مصرف الکل و سیگار اجتناب کنید.
 • تامین فیبر کافی بدن با مصرف میوه ها و سبزیجات به جلوگیری از یبوست کمک می‌کند.
 • از رابطه مقعدی پرهیز کنید.
 • آب و مایعات (حداقل 8 لیوان در روز) کافی مصرف کنید.
 • استفاده از حمام سیتز به بهبود سریع تر کمک می‌کند.
نام خود را وارد کنید
پر کردن این قیمت اجباری نیست
شماره موبایل خود را وارد کنید
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments