عکس زگیل تناسلی “واضح” و بیماری‌های مشابه زگیل

عکس زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در مردان و زنان یک عفونت ویروسی ناشی از ویروس hpv و شایع‌ترین بیماری‌ مقاربتی است که تعداد مبتلایان به آن روز به روز بیشتر می‌شود. در عکس زگیل تناسلی مشاهده می‌کنید که ابتلا به این عارضه معمولا با بروز زائده‌های ناخوشایندی در نواحی تناسلی، واژن، مقعد و کشاله ران همراه است. زگیل‌ها در اثر تماس پوست با پوست نواحی تناسلی منتقل می‌شوند و در بیش از 90 درصد مواقع، انتقال آن‌ها از طریق رابطه جنسی انجام می‌شود. برای کمک به تشخیص درست در ادامه عکس واضح زگیل تناسلی در مردان و زنان، زگیل خفیف، پرخطر و سرطانی را مشاهده خواهید کرد.

پس از انتقال ویروس اچ پی وی ممکن است بدن به این عامل واکنش نشان داده و زگیل‌ها یا زائده‌های پوستی بر روی پوست نواحی تناسلی ایجاد شود. گاهی ممکن است فرد مبتلا به این بیماری باشد اما زائده و نشانه ظاهری وجود نداشته باشد. در چنین شرایطی فرد مبتلا بدون اینکه بداند، ناقل بیماری است.

برای درمان این عارضه، روش کرایوتراپی (انجماد) و لیزر زگیل تناسلی در کلینیک پایتخت و زیر نظر پزشک متخصص، دکتر علیرضا زارعی انجام می‌شود.

در یک جلسه زگیل را درمان کنید

برای درمان زگیل تناسلی با لیزر و کرایو و در یک جلسه، از طریق شماره روبرو با کلینیک تماس بگیرید.

تصویر و شکل ظاهری زگیل‌های تناسلی

همان طور که در عکس زگیل تناسلی مشاهده می‌کنید، زگیل‌ها زائده‌های گوشتی هستند که در اندام‌های جنسی ظاهر می‌شوند و از نظر اندازه و شکل ظاهری و تعداد در افراد مختلف متفاوت هستند. زگیل‌ها اغلب به شکل لکه‌های سفید، تیره‌تر یا همرنگ پوست ظاهر می‌شوند. آن‌ها ممکن است کوچک یا بزرگ، تکی و پراکنده یا شبیه به خوشه‌هایی به شکل گل کلم باشند.

به علاوه در تصویر زگیل تناسلی قابل مشاهده است که این زائده‌ها می‌توانند سطحی صاف یا برجسته داشته باشند. رنگ زگیل‌های تناسلی ممکن است صورتی، خاکستری، گوشتی و یا حتی بی رنگ باشد. به یاد داشته باشید، زگیل‌ها در ناحیه تناسلی اغلب کوچک و نرم و در مقعد اغلب بزرگ تر و زبر هستند.

عکس زگیل تناسلی
شکل زگیل تناسلی تکی و پراکنده (آلت، مقعد و واژن)

با این حال امکان تشخیص دقیق تنها با مشاهده عکس و توسط بیمار وجود ندارد، زیرا این بیماری در افراد مختلف با ظاهر و تعداد متنوعی ایجاد می‌شود. تنها پزشک می‌تواند این بیماری را با معاینه تشخیص دهد. البته شاید نیاز باشد که تست اچ پی وی یا بیوپسی هم انجام دهید.

مطلب مرتبط: بهترین دکتر زگیل تناسلی مردان و زنان در تهران

نوع خفیف زگیل تناسلی، تعداد زائده‌های گوشتی کمتری را ایجاد کرده و اندازه آن‌ها نیز کوچک تر است و همچنین در این حالت تمرکز زگیل‌ها بر روی موضعی خاص نیز کمتر دیده می‌شود و حتی ممکن است با چشم غیر مسلح دیده نشوند. در مورد زگیل تناسلی خفیف احتمالاً شریک جنسی آلودگی کمتری داشته، سیستم ایمنی فرد قوی بوده و بیمار خیلی زود برای درمان اقدام کرده است زیرا با گذشت زمان بیماری شدت می‌گیرد.

زگیل تناسلی در کدام نواحی بدن ایجاد می‌شود؟

لازم به ذکر است که این نوع بیماری تنها موجب بروز زگیل در نواحی تناسلی و نیز مقعد می‌شود و البته در صورت برقراری رابطه دهانی امکان دارد، زائده‌های گوشتی در دهان و اطراف لب ها نیز ظاهر شود. پس انواع زگیل‌های تناسلی بر اساس موضع ایجاد آن دسته بندی می‌شود؛ که در این صورت این انواع عبارتند از :

عکس زگیل در دهان
زگیل دهانی
  • زگیل‌های تناسلی (در زنان بر روی سطح پوست ناحیه تناسلی و یا داخل واژن و دهانه رحم، بالای ران و در مردان در نوک آلت، زیر پوست ختنه گاه، روی کیسه بیضه و کشاله ران ایجاد می‌شود)
  • زگیل‌های مقعدی
  • زگیل‌های دهانی، گلو و لب

در صورت مشاهده هر گونه علامت و یا زائده گوشتی بر روی سطح پوست، نیاز است با پزشک مشورت نمایید. اما مشاهده عکس زگیل تناسلی نیز می‌تواند به تشخیص کمک نماید، زیرا اغلب زگیل‌ها ظاهری مشابه یکدیگر دارند.

مقالات مرتبط: زگیل تناسلی در زنانزگیل تناسلی در مردان

تشخیص زگیل تناسلی در کلینیک پایتخت

اگر زائده‌هایی مشابه زگیل تناسلی روی نواحی تناسلی خود مشاهده می‌کنید، می‌توانید برای دریافت مشاوره از طریق واتساپ با مشاوران ما در ارتباط باشید.

عکس واضح زگیل تناسلی زنان و مردان

با مشاهده عکس واضح زگیل تناسلی واژن، مقعد و آلت تناسلی در مردان و زنان بهتر می‌توانید این بیماری را تشخیص دهید:

زگیل تناسلی زنان

زگیل کوچک و خشن زیر واژن

زگیل آلت مردان

گروهی از زگیل‌های گل کلم مانند روی آلت تناسلی مردانه

زگیل تناسلی تخت

زگیل‌های صاف روی آلت تناسلی

زگیل خوشه‌ای مقعد

زگیل تناسلی خوشه ای در اطراف مقعد

عکس زگیل سرطانی

عکس زگیل سرطانی

بیماری‌های مشابه زگیل تناسلی

زائده‌های گوشتی ناشی از زگیل‌های تناسلی ممکن است با بسیاری از بیماری‌های مقاربتی که زائده‌هایی مشابه ایجاد می‌کنند، اشتباه گرفته شوند. برخی از بیماری‌هایی که علائم ظاهری مشابهی با این عارضه دارند شامل کراتوز سبورئیک، مولوسکوم کونتاژیوزوم، کوندیلوما لاتا، لیکن پلان، کیست اپیدرموئید، دانه‌های فوردایس و غیره می‌شود. پس لازم است برای تشخیص دقیق تر با پزشک مشورت نمایید. در ادامه عکس چند مورد از بیماری‌های مشابه زگیل تناسلی را مشاهده می‌کنید:

زگیل آبکی

مولوکسوم یا زگیل آبکی

دانه‌های فوردایس

دانه‌های فوردایس

پوست مرغی

کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی

راهکارهای مختلفی برای درمان زگیل تناسلی پیش بینی شده است اما همه این روش ها تنها در برطرف کردن و کنترل زائده‌های روی پوست موثر هستند و هیچ یک توانایی از بین بردن ویروس پاپیلومای انسانی را ندارد. استفاده از لیزر، کرایو و جراحی از راهکارهای پزشکی و استفاده از پماد زگیل تناسلی و داروهایی مانند پودوفیلوکس،آلدرا،فرمالدئید و غیره از درمان‌های دارویی این بیماری است. به یاد داشته باشید، هر چه سریع تر برای درمان اقدام کنید، سریع‌تر به نتیجه خواهید رسید.

نام خود را وارد کنید
پر کردن این قیمت اجباری نیست
شماره موبایل خود را وارد کنید
260 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مائده

سلام من پارسال رابطه داشتم اما الان چند هفته هست یه چیزی شبیه جوش رو واژنم زده که از بین نمیره خیلی نگرانم میتونه زگیل باشه درد و خارش نداره

فریماه

سلام من جدا شدم از همسرم وهیچ شریک جنسی ندارم به دلیل خارش وسوزش والتهاب دهانه رحم دومرتبه آزمایش اچ پی وی دادم منفی بوده.یمقدار ضایعه هم هس که نشون دکترای زنان میدم میگن چیزی نیس وتو نت دیدم شکل پاپیلوماز که میگن خوش خیم هس داره.التهاب دهانه رحم رو دارم آیا ازمایشا جوابشون درسته؟یا میتونه خطا داشته باشه؟

محمد

کشاله ران من لکه قهوه تیره ایجاد شده ایا زگیل است

محدثه

سلام دکتر میشه بگید زگیل آبکی و چجوری از زگیل تناسلی تشخیص بدیم؟

مصطفی

سلام میشه عکس بفرستم بگید زگیل تناسلی هست یا نه روی کشاله دوتا زائده هست

شیدا

سلام شکل زگیل تناسلی زن ها با مردها فرق داره؟

ساناز

سلام دکتر عکس زگیلو میتونم واتساپ بفرستم من یک ماهه متوجه این برآمدگیا شدم

مریم

سلام یه ضایعه های گوشتی داخل واژنم هست نه درد نه خونریزی ونه خارش شبیه زگیل وتبخال هم نیس چی میتونه باشه

میا

سلام خسته نباشید .من در ناحیه معقدم احساس خارش چند روزیه دارم و رابطه سه هفته پیش داشتم و از بچگی روی معقدم دون دونای سفید داشتم که همیشه بوده کم نشده زیادم نشده و اولین رابطم بوده طرفمم به گفته خودش اولین رابطش بوده این خارش علائم چیه؟

ماهرو

سلام
اخیرا زائده هایی داخل حلقم مشاهده کردم چطور مطمئن بشم که زگیل هستن
من مبتلا به تایپ ۶ ام
میخواستم بدونم بت بوسیدن منتقل میشه؟