درمان زگیل تناسلی با لیزر و کرایو; هزینه درمان زگیل واژن و مقعد

درمان زگیل تناسلی با لیزر و کرایو; هزینه درمان زگیل واژن و مقعد

زگیل تناسلی یکی از شایع ترین بیماری های آمیزشی در دنیاست که با نام زگیل مقاربتی هم شناخته می شود. عامل ایجاد این بیماری نوعی از ویروس hpv است. روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی (با لیزر، کرایو، فریز و داروهای موضعی) وجود دارد که به حذف و از بین بردن زائده ها کمک زیادی می کند.  اما معمولا ویروس زگیل در بدن فرد مبتلا باقی می ماند و مدت زمانی که طول می کشد تا بدن بطور کامل از این ویروس پاکسازی شود، برای هر فرد متفاوت است.

ویروس اچ پی وی بیش از 100 گونه مختلف دارد که حدود 40 نوع آنها باعث ابتلا به زگیل تناسلی، زگیل واژن، مقعد و برخی دیگر از عارضه های تناسلی می شوند. همچنین در صورت داشتن رابطه دهانی احتمال بروز این زائده داخل دهان و روی زبان هم وجود دارد.

به نقل از www.healthline.com

تمام گونه های ویروس پاپیلومای انسانی یا hpv خطرناک نیستند و حتی ممکن است بعد از مدتی بصورت خود به خود از بین بروند. با اینکه ویروس زگیل تناسلی بسیار مسری است و به راحتی منتقل می‌شود، اما رعایت نکاتی مثل نداشتن روابط جنسی گسترده و رعایت بهداشت می‌تواند فرد را از ابتلا به این عارضه مصون نگه دارد.

البته بهترین و قطعی ترین راه پیشگیری از این عارضه تزریق واکسن گارداسیل یا واکسن زگیل تناسلی قبل از شروع فعالیت‌های جنسی در زنان و مردان است.

با توجه به شیوع بالای ویروس hpv در همه جوامع و افزایش روابط جنسی نا ایمن، بسیاری از افراد گرفتار این بیماری می شوند و به دنبال راهی برای درمان سریع آن هستند. مبتلایان می توانند راه های درمان زگیل تناسلی شامل روش‌های دارویی (محلول، پماد زگیل تناسلی و داروهای افزایش سیستم ایمنی بدن) و روش های پزشکی مثل لیزر و کرایو زگیل را برای رفع علائم این بیماری انتخاب کنند.

البته در نظر داشته باشید که از این روش ها برای برداشتن ضایعات زگیل استفاده می شود و فقط سیستم ایمنی بدن می تواند در مدت زمانی نامشخص، ویروس را از بدن پاک کند.

همچنین استفاده از هرگونه دارو و روش های درمانی باید تحت نظر دکتر زگیل تناسلی انجام شود. زیرا استفاده از برخی داروها می تواند باعث پخش شدن ویروس و سرایت آن به نواحی دیگر شود.


قبل از درمان زگیل تناسلی نیاز به مشاوره دارید؟

اگر به این بیماری مبتلا هستید و برای انتخاب بهترین روش درمان زگیل نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از طریق واتساپ با مشاوران کلینیک در تماس باشید.

راه قطعی درمان زگیل تناسلی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر یکی از روش های پرکاربرد و قطعی برای درمان زگیل تناسلی و همچنین درمان زگیل واژن و مقعد است که اخیرا مورد استقبال بیماران بسیاری قرار گرفته و به عنوان روشی نوین توانسته رضایت بالای بیماران را جلب کند. 

در این روش با تابش اشعه لیزر co2 بافت زگیل را از بین می‌برند و معمولا از آن برای زائده‌های بزرگ و با تعداد زیاد هم استفاده می‌شود. روش لیزر زگیل تناسلی معمولا در مطب یا کلینیک، تحت بی حسی موضعی یا عمومی و در زمان کوتاهی انجام می شود و تنها روشی است که به عمق زائده ها نفوذ می کند و آن ها را بصورت ریشه ای از بین می برد. به همین دلیل احتمال بازگشت و عود مجدد در این روش وجود نخواهد داشت.

فیلم لیزر زگیل تناسلی

در ادامه فیلم لیزر زگیل تناسلی را مشاهده می‌کنید که با استفاده از دستگاه مکش، از پخش شدن گاز حاصل از سوزاندن این ضایعه جلوگیری می شود :

آیا لیزر باعث پخش شدن زگیل می شود؟

همچنین برخی از بیماران نگران پخش شدن زگیل تناسلی در روش لیزر هستند که تصور کاملا اشتباهی است. زیرا وجود دستگاه های وکیوم در لیزر که خاصیت مکش دارند، بخار و گازهای حاصل از لیزر زگیل را بطور کامل جذب می کند و در نتیجه ویروس به نواحی اطراف منتقل نمی شود.

دستگاه مکش

درمان زگیل تناسلی با لیزر به دلیل سهولت و ایمن بودن در مقایسه با روش‌های دیگر یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توان انتخاب کرد.

مزایای برداشتن زگیل تناسلی با لیزر

 • قطعی بودن درمان و کاهش ریسک عود مجدد بیماری
 • لیزر فقط در یک جلسه انجام می‌شود و بدون عوارض است
 • بعد از لیزر زگیل نیازی به پانسمان نیست
 • در این روش بیمار حداقل میزان درد و خونریزی را تجربه می‌کند
 • تاثیر لیزر تقریباً دو برابر روش های دیگر درمان است
 • به لحاظ هزینه ای لیزر روش مناسب تری است
 • بعد از لیزر زگیل جای زائده ها روی پوست باقی نمی ماند

عوارض لیزر زگیل

این روش درمانی معمولا هیچگونه عوارض خطرناکی به همراه ندارد و احساس درد، زخم جزئی و کمی سوزش از شایع ترین عوارض لیزر زگیل تناسلی است که بعد از گذشت یکی دو روز بهبود می یابد.

مطلب مرتبط: زگیل مقعد چیست؟

مراحل بعد از لیزر زگیل

مراقبت های جزئی بعد از درمان زگیل با لیزر مورد نیاز است که شامل:

 • مصرف پماد و کرم های ترمیمی برای برطرف کردن جای لیزر
 • رعایت بهداشت ناحیه تناسلی و جلوگیری از تجمع باکتری
 • استفاده از داروهای آنتی بیوتیک طبق دستور پزشک

هزینه لیزر زگیل تناسلی، واژن و مقعد

هزینه لیزر زگیل تناسلی واژن و مقعد به عوامل گوناگونی وابسته است که در ادامه برخی از آنها را عنوان کرده ایم:

هزینه لیزر زگیل
 • تعداد زائده ها
 • اندازه
 • میزان پراکندگی
 • محلی که زائده ها ایجاد شده اند
 • تخت یا برجسته بودن زگیل

بنابراین برای تعیین دقیق هزینه لیزر زگیل نیاز به معاینه است. زیرا علاوه بر تمامی عواملی که در بالا گفته شد، گاهی بیماران قادر به مشاهده زگیل های داخل واژن و مقعد خود نیستند و در زمان معاینه زائده های جدیدی شناسایی می شود.

تعیین هزینه لیزر و کرایوتراپی در کلینیک پایتخت

از طریق شماره تلفن روبرو با کلینیک تماس بگیرید تا وقت معاینه و مشاوره حضوری برای مشخص شدن هزینه برای شما تعیین شود.

کرایوتراپی زگیل

کرایوتراپی زگیل

در کرایوتراپی زگیل تناسلی، با منجمد کردن نیتروژن مایع و فریز کردن زگیل‌ها در چند مرحله این زائده ها را از بین می برند. به دلیل اینکه دمای نیتروژن مایع خیلی پایین است، هر دمایی می‌تواند باعث ذوب شدن این ماده شود. بنابراین بعد از اسپری ازت مایع روی زگیل ها، گرمای بدن باعث ذوب شدن این مایع می‌شود و طی این فرآیند، سلول ها تخریب شده و از بین می روند. البته با توجه به اندازه و تعداد زائده ها ممکن است نیاز به تکرار این فرآیند باشد.

مراقبت بعد از کرایو زگیل تناسلی

بعد از انجام این روش معمولا تا چند روز درد کمی احساس می‌شود و ایجاد زخم و تاول در ناحیه زائده ها طبیعی است. حدودا دو هفته زمان می برد تا این زائده ها بطور کامل از بین بروند. اگر بعد از انجام کرایو روی تاول ها زخم شد، باید محل زخم ها را کاملا ضد عفونی کنید تا ویروس زگیل پخش نشود.

هرچند ساعت یکبار باید از پمادهای ترمیم کننده استفاده شود و شستشوی محل و رعایت بهداشت ناحیه هم یکی دیگر از موارد مهم است که باید به آن توجه شود. همچنین تا بهبودی کامل از تحریک ناحیه با اصلاح و برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.

هزینه کرایو زگیل

تعداد جلسات کرایوتراپی با توجه به تعداد و اندازه زگیل ها تعیین می شود. بنابراین هزینه کرایو زگیل هم به تعداد زائده ها و تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان این عارضه بستگی دارد.

بنابراین تعیین دقیق هزینه کرایو زگیل هم بعد از انجام معاینه امکانپذیر است.

الکتروکوتر

الکتروکوتر در حقیقت دستگاهی الکتریکی است که با ایجاد جریان الکتریکی و حرارت در ناحیه مورد نظر، باعث از بین رفتن و نابودی بافت زگیل می‌شود. مزیت این روش امکان انعقاد خون همزمان با ایجاد برش است و در این روش طی یک جلسه زائده ها از بین می رود.

بهبودی کامل این زائده ها و زخم های ایجاد شده بین یک تا شش هفته زمان می‌برد و در مواقع بسیاری این روش موفق عمل می‌کند. رعایت بهداشت بعد از انجام این روش هم یکی از نکات مراقبتی مهم به شمار می‌رود و شستشوی محل زخم مشکلی ندارد.

آیا حتما باید زگیل را درمان کنیم؟

اینکه زگیل تناسلی را درمان کنید یا خیر کاملا به تصمیم شما و پزشک معالجتان وابسته است. بسیاری از مردم مایلند که این زائده ها را تحت درمان قرار دهند، زیرا زگیل ها می توانند ناراحت کننده باشند.

هدف از درمان باید حذف زائده های قابل مشاهده و تسکین علائم آزاردهنده باشد. همچنین درمان آن می تواند ریسک انتقال ویروس به شریک جنسی شما را کاهش دهد.

به خصوص زنانی که باردار هستند، حتما باید قبل از زایمان طبیعی زگیل ها را درمان کنند تا حین زایمان مشکلی برای کودک ایجاد نشود.

سوالات متداول

clinic-colorectal1

پذیرش: از شنبه تا چهارشنبه فقط با تعیین وقت قبلی

لطفا از طریق تلفن یا فرم تعیین وقت اینترنتی نسبت به گرفتن وقت اقدام نمائید.
با تشکر.

۰۲۱-۸۸۸۷۰۸۹۶ ۰۹۱۹۴۶۹۶۱۷۸

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ حتی روزهای تعطیل

آدرس: تهران، میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5
Subscribe
Notify of
31 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
سارا

سلام دکتر من 21 سالمه و باکره ام قبلا رابطه مقعدی داشتم میخوام بدونم ممکنه زگیل تناسلی گرفته باشم؟ چندتا دونه شبیه جوش دور مقعدم هست

یگانه

سلام و درود فرم تعیین وقت اینترنتی را تکمیل نمودم . امیوارم به کمک کلینیک تخصصی شما شاهد آرامش خاطر و درمان زگیل تناسلی شوم.

چالوشی

سلام شما مشاوره آنلاین هم دارید من برام سخته حضوری بیام راهم دوره

امیر

سلام خیلی ممنون از راهنمایی هاتون ، همینطور که میگین بعد از درمان زگیل باز هم تا آخر عمر ویروس در بدن میمونه ؟ اول اینکه راه دیگه ای نیست که کلا دفع بشه از بدن ؟ و دوم ممکنه چه عوارضی داشته باشه موندن ویروس در بدن ؟

مریم

من اطراف مقعدم چندتا دونه ریز مثل جوش زده. رابطه جنسی داشتم اما نه از مقعد
احتمال داره زگیل باشه

حسام

سلام لطفا بفرمایید که میشه بعد از یک جلسه کرایو ،لیزر زگیل انجام داد؟

نوید

میشه هزینه حدودی روش لیزر زگیل تناسلی و بگین

حمیدرضا

دکتر من یه گوشت اضافه زیر آلتم بوجود اومده که کاملا برجسته هست ممکنه زگیل تناسلی باشه؟

فاطمه

من یک جلسه کرایو انجام داده بودم و بعدش خیلی اذیت شدم
تصمیم گرفتم لیزر کنم و به شما مراجعه کردم و تو یک جلسه لیزر زگیل بطور کل زائده ها درمان شد خیلی ازتون ممنونم دکتر زارعی

پیام

سلام آقای دکتر زارعی من حدودا 3هفته پیش در کلینیک شما لیزر زگیل تناسلی انجام دادم و میخواستم ازتون تشکر کنم حتی جای زائده هام داره از بین میره خیلی ازتون ممنونم

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x