بهترین دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران

بهترین دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران

بسیاری از افرادی که به زگیل تناسلی یا ویروس hpv مشکوک هستند، معمولا نمی دانند که باید به کدام دکتر متخصص مراجعه کنند. ویروس hpv توسط پزشکان و متخصصان مختلفی قابل تشخیص و درمان است. اما انتخاب دکتر خوب برای زگیل تناسلی مسئله حائز اهمیتی است که در ادامه بطور مفصل به آن می‌پردازیم:

نگاهی به بیماری

زگیل تناسلی یکی از بیماری های عفونی و مقاربتی شایع است که از طریق رابطه جنسی و تماس پوست با پوست نواحی مخاطی منتقل می‌شود. 

عارضه زگیل تناسلی ناشی از یک یا چند نوع ویروس پاپیلومای انسانی رایج است که بیش از 100 نوع مختلف دارد. این ویروس در بعضی از افراد علائمی ندارد و ممکن است بعد از چندسال خود به خود از بین برود.

بیماری زگیل تناسلی

اما انواع دیگر این ویروس خطرناکند و می توانند باعث ایجاد سرطان دهانه رحم، واژن، مقعد و سرطان آلت تناسلی شوند. بنابراین اگر از نظر جنسی فعال هستید و به این ویروس مشکوک هستید، لطفا برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید. 

تشخیص و درمان زگیل تناسلی

برای تشخیص و درمان زگیل تناسلی در کلینیک پایتخت از طریق شماره زیر با کلینیک پایتخت تماس بگیرید.

زیرا اطلاعات کم جوانان و همچنین عموم جامعه باعث گسترش روز افزون این بیماری و تبدیل آن به اینگونه سرطان‌ها می‌شود. تزریق واکسن گارداسیل تا قبل از شروع فعالیت های جنسی می‌تواند از ابتلا به انواع مختلف این ویروس جلوگیری کند.

برای درمان زگیل تناسلی به کدام دکتر مراجعه کنیم؟

معمولا افراد وقتی به وجود این ویروس در بدن خود پی می برند که علائم ظاهری آن را در نواحی تناسلی مشاهده کنند.

بیماری هایی مثل اسکین تگ هم علائمی مشابه با زگیل تناسلی دارند، بنابراین وجود هر زائده ای به معنی ابتلا به این بیماری نیست. برای تشخیص زگیل نیاز به انجام تست و آزمایشات مربوطه و همچنین مراجعه به دکتر متخصص است. اما دکتر زگیل تناسلی چه کسی است؟ 

دکتر پوست

درمان زگیل تناسلی با مراجعه به متخصص پوست و با استفاده از لیزر درمانی امکان پذیر است، اما باید عنوان کرد که متخصص پوست به عنوان دکتر زگیل تناسلی شناخته نمی شود.

همچنین دکتر متخصص پوست فقط برای درمان زائده های خارجی که حساسیت کمتری دارند، گزینه مناسبی است.

اگر تصمیم دارید برای درمان زگیل تناسلی به دکتر پوست مراجعه کنید، باید اطمینان حاصل کنید که پزشکتان از تجربه و مطالعات بالینی کافی در این زمینه برخوردار باشد.

مشاهده مقاله درمان زگیل دست و پا با لیزر

دکتر زنان

به دلیل ارتباط مستقیم ویروس hpv با سرطان های دستگاه تناسلی و بخصوص سرطان دهانه رحم، توصیه می کنیم همه خانم هایی که رابطه جنسی داشته اند بدون توجه به اینکه علائمی دارند یا خیر، برای معاینات بالینی و همچنین انجام تست پاپ اسمیر و پی سی آر به دکتر زنان مراجعه کنند.

دکتر زگیل تناسلی (زنان)

انجام معاینات دوره ای توسط دکتر زنان می تواند به تشخیص به موقع و کنترل زگیل تناسلی کمک کند. همچنین برای زائده های داخل واژن هم جراح و متخصص زنان یکی از گزینه های مناسب است، البته در صورتی که تجهیزات و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. 

متخصص اورولوژی

معمولا متخصصین اورولوژی جراح هم هستند و از این جهت می توان آنها را به عنوان دکتر زگیل تناسلی انتخاب کرد. 

افرادی که دچار زائده های بزرگ هستند و نیاز به جراحی دارند، می توانند به دکتر اورولوژ مراجعه کنند.

پزشک اورولوژ به دلیل تخصص کافی درمورد آناتومی ناحیه تناسلی آقایان، بهترین گزینه برای زگیل های تناسلی داخل مجاری ادرار است. در غیر اینصورت ممکن است بیمار بعد از درمان دچار تنگی مجاری ادرار یا عود مجدد بیماری شود.

البته تجربه، تخصص و امکانات دکتر برای تشخیص و درمان زگیل تناسلی هم یکی از موارد مهم است که نباید ساده از کنار آن گذشت.

متخصص جراحی

با توجه به روش هایی که برای درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد، بهترین گزینه ای که می توانید به عنوان دکتر زگیل تناسلی انتخاب کنید، متخصص جراح است. 

دکتر جراح با تسلط کامل به انواع روش های جراحی و درمان زگیل تناسلی با لیزر و کرایو علاوه بر داشتن تجربه کافی در درمان انواع زگیل های کوچک و بزرگ، از امکانات و تجهیزات کامل هم برخوردار است.

بیمارانی که تمایل دارند در یک جلسه زگیل تناسلی آنها درمان شود، باید روش لیزر co2 را انتخاب کنند که توسط پزشک جراح انجام می شود. 

درمان زگیل تناسلی با لیزر برای انواع زگیل با تعداد و اندازه های گوناگون و در هر نقطه ای از ناحیه تناسلی قابل انجام است و معمولا در یک جلسه زائده را بطور کامل از بین می برد.

انتخاب دکتر خوب برای زگیل تناسلی در تهران

انتخاب دکتر خوب برای زگیل تناسلی با در نظر گرفتن برخی از معیارها امکانپذیر است. دکتر متخصص باید تجربه کافی در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های مقاربتی از جمله زگیل تناسلی را داشته باشد. همچنین لازم است که اطلاعات کافی درباره بیماری و روش‌های درمانی و همچنین مراقبت های بعد از درمان را در اختیار بیمار قرار دهد. به علاوه پزشک باید حس اطمینان و آرامش را در بیمار ایجاد کند تا روند درمان را بطور کامل طی کند.

توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب پزشک و در صورت امکان درباره میزان رضایت مراجعین قبلی و نتایج درمان آنها تحقیق کنید و از به روز بودن تجهیزات و دستگاه‌های کلینیک اطمینان حاصل کنید.

کلینیک پایتخت یکی از مراکز درمان زگیل تناسلی با لیزر و کرایو در تهران است که از سال 92 این خدمات را بصورت تخصصی به بیماران ارائه می‌دهد. این مرکز تاکنون تجربه بیش از صدها درمان موفق و رضایت بیماران را در کارنامه خود داشته است و با فراهم کردن فضایی آرام و امن برای بیماران و استفاده از به روز ترین دستگاه‌ها و روش‌های درمانی، در کمتر از نیم ساعت زگیل تناسلی را درمان می‌کند.

برای درمان زگیل تناسلی در واتساپ از ما مشاوره بگیرید

اگر به این بیماری مبتلا هستید و دچار زائده در نواحی تناسلی شدید، مشاوران ما در واتساپ می توانند شما را برای انتخاب دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران راهنمایی کنند.

مهم ترین سوالاتی که باید از دکتر زگیل تناسلی بپرسیم؟

در مورد ویروس hpv مهم ترین سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسید شامل موارد زیر است:

 • به چه آزمایشاتی نیاز دارم؟
 • آیا باید از نظر سایر عفونت های مقاربتی هم آزمایش بدهم؟
 • در صورت وجود زگیل تناسلی کدام روش درمانی را پیشنهاد می کنید؟
 • چقدر بعد از شروع درمان می توانم انتظار بهبودی داشته باشم؟
 • آیا این ویروس مسری هست؟ چگونه می توانم خطر انتقال این عفونت به دیگران را کاهش دهم؟
 • آیا همسر من هم باید تست hpv را انجام بدهد؟
 • چه زمانی می توانم با خیال راحت دوباره رابطه جنسی برقرار کنم؟
 • آیا زگیل های تناسلی من برمی گردند؟
 • آیا من در معرض عوارض و خطرات مربوط به زگیل تناسلی هستم؟
 • چند وقت یکبار باید از نظر عفونت و بیماری های مرتبط با زگیل مورد غربالگری قرار بگیرم؟
 • آیا منبع معتبری برای آگاهی بیشتر درمورد این ویروس و نحوه کنترل آن وجود دارد؟

دکتر متخصص از چه راه‌هایی برای تایید بیماری استفاده می کند؟

روش های تشخیص این ویروس در زنان و مردان متفاوت است و با توجه به نوع زائده و سوابق بیمار پزشک از راه های مختلفی برای تشخیص این عارضه استفاده می کند. روش‌های مهم برای تشخیص ویروس HPV و عفونت حاصل از آن شامل موارد زیر است:

 • تست پاپ اسمیر برای خانم ها
 • کولپوسکوپی واژن و رحم
 • نمونه برداری بیوپسی
 • آزمایش DNA – PCR 

سوالات متداول

clinic-colorectal1

پذیرش: از شنبه تا چهارشنبه فقط با تعیین وقت قبلی

لطفا از طریق تلفن یا فرم تعیین وقت اینترنتی نسبت به گرفتن وقت اقدام نمائید.
با تشکر.

۰۲۱-۸۸۸۷۰۸۹۶ ۰۹۱۹۴۶۹۶۱۷۸

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ حتی روزهای تعطیل

آدرس: تهران، میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5
Subscribe
Notify of
74 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
محمد

سلام اقای دکتر خسته نباشید من چند هفته پیش رابطه جنسی داشتم و بعد یک هفته یه چیزی مثل جوش یا زگیل نزدیک ختنه گاه به وجود امده و واقعا نگرانم کرده نزدیک دو هفته فکر میکردم خوب میشه ولی نشده ولی اندازش تغییری نکردی ولی دیروز یخورده از جوشه کنده شد و خون امد و شنیدم میگن امکان داره hpv باشه این خطرناکه ایا با این به hiv مبتلا میشم خیلی نگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید

فرهود

سلام دکتر برای تشخیص زگیل باید حتما نمونه برداری انجام بشه؟

علیرضا

سلام خسته نباشید،واسه بچه ی ۲ساله ک زگیل تناسلی ناحیه ی مقعد داره بهترین درمان چیه؟(از طریق پدرو مادر گرفته)

فاطمه

سلام وقتتون بخیر من چندین سال هستش که روی دستام زائده هایی هستن که بدون ازمایش و از روی ظاهر تشخیص دادن زگیل هستش،چندین جلسه کرایو انجام دادم همینطوربا دستگاه آر اف هم تحت درمان قرار گرفتم منتهی هربار زوائد جدید ظاهر میشه به تازگی یک زائده هم به همین شکل بالای ناحیه تناسلیم ایجاد شده که من خیلی میترسم این هم زگیل باشه میشه راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم که درمان قطعی صورت بگیره

ملینا

سلام وقت بخیر من همسرم ۱ ساله که یه زائده گوشتی در قسمت رویش مو (بالای آلت تناسلی زیر شکم) زده آیا زگیل تناسلیه یا گوشت اضافی؟ ممنون میشم جواب بدین خیلی استرس داریم

الی

از پاسخ شما بسیار ممنونم

الی

سلام
خسته نباشید
برای درمان زگیل تناسلی کپسول پاورفیت بهتر است یا کپسول هگزایم 500 ؟
ممنون میشم جواب بدین

یلدا

من بعد از رابطه جنسیم چندین بار دچار عفونت شدم میشه دچار زگیل شده باشم با اینکه علائم ظاهری ندارم خیلی نگرانم

آرش

سلام دکتر من تقریبا شش ماهه یه دونه زیر کلاهک آلتم دیدم که اندازش تغییری نکرده و خارش و درد هم نداره ممکنه زگیل تاسلی باشه؟

فراهانی

سلام با آقایی رابطه داشتم و بعد فهمیدم زگیل تناسلی دارن الان سه هفته گذشته ولی علائمی ندارم راهی هست که بفهمم مبتلا شدم یا نه

74
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x