مشاهده عکس فیستول مقعدی، تصاویر واقعی قبل و بعد از جراحی

عکس فیستول مقعدی

شاید مشاهده عکس فیستول مقعدی به شما کمک کند تا راحت‌تر این عارضه را تشخیص دهید. با توجه به اینکه بسیاری از مبتلایان اطلاعاتی درمورد فیستول ندارند، در ادامه به تعریف این بیماری و ارائه عکس جراحی فیستول قبل و بعد از عمل خواهیم پرداخت:

عکس فیستول مقعدی

فیستول نوعی بیماری است که باعث ایجاد یک مجرای غیر طبیعی بین دو قسمت از بدن می‌شود. این عارضه معمولا در ناحیه مقعد ایجاد می‌شود و به آن فیستول مقعدی می‌گویند. در شکل ظاهری و عکس فیستول مقعدی مشاهده می‌کنید که اتصالی میان بخشی از بافت مقعد و پوست اطراف آن ایجاد شده است.

در مقاله فیستول چیست بطور مفصل درباره این بیماری و علائمی که ایجاد می کند پرداخته ایم.

تصویر فیستول - رادیولوژی

یکی از علل ایجاد این بیماری عفونت است و به همین دلیل افرادی که به فیستول مقعدی مبتلا می‌شوند، احتمالا قبلا دچار آبسه مقعدی بوده‌اند که درمان نشده و عفونت آن منجر به ایجاد این عارضه شده است. گاهی این دو بیماری با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند در حالیکه کاملا متفاوت اند و آبسه شامل تجمع عفونت در زیر پوست است.

تصاویر فیستول

برای تشخیص بیماری مراجعه کنید

اگر فکر می کنید به این عارضه دچار شده اید، برای تعیین وقت معاینه و تشخیص قطعی بیماری با شماره زیر تماس بگیرید.

فیستول دارای انواع گوناگونی است که با توجه به اینکه چه بافتی در مقعد را به یکدیگر متصل کرده به زیر مخاطی، سوپر اسفنکتریک، اکسترا اسفنکتریک، اینتر اسفنکتریک و ترانس اسفنکتریک تقسیم می شود. در عکس فیستول سعی کردیم انواع فیستول را نشان دهیم.

عکس انواع فیستول

همچنین همانطور که در عکس فیستول مقعدی مشاهده می کنید، علائم این بیماری شامل التهاب، قرمز شدن و گاهی زخم و ایجاد برآمدگی و زائده در ناحیه آنال می‌باشد.

تصاویر واضح قبل و بعد از جراحی فیستول مقعدی

معمولا در ابتدای مواجهه با این بیماری از روش‌های دارویی برای کنترل عفونت استفاده می‌شود اما به جز جراحی نمی‌توان به سایر روش‌ها برای درمان فیستول اطمینان کرد. روش‌های جراحی فیستول شامل فیستولوتومی، جراحی با استن، فلپ آدوانسمنت، پلاگین بیولوژیکی و لیزر است. در ادامه تصاویر واقعی جراحی فیستول، قبل و بعد از روش باز را مشاهده می‌کنید.

عکس جراحی فیستول
تصاویر جراحی باز

یکی از روش‌های درمان فیستول بدون جراحی، روش لیزر است. درمان فیستول با لیزر یک عمل سرپایی است که با بی حسی موضعی و بدون درد و خونریزی انجام می شود و نیازی به بستری و گذراندن دوران نقاهت طولانی نیست.

در ادامه عکس قبل و بعد از لیزر فیستول را مشاهده می‌کنید.

عکس قبل و بعد لیزر فیستول

در تمام این روش‌ها موضع بیماری برش داده شده و عفونت آن تخلیه می‌شود. در ادامه تصاویر مراحل مختلف عمل فیستول را مشاهده می‌کنید. درمان فیستول با لیزر تنها روشی است که بدون هیچگونه عوارضی انجام می شود و نتایج آن قطعی است. سایر روش های جراحی می‌تواند عوارضی مثل بی اختیاری را به دنبال داشته باشد.

نام خود را وارد کنید
پر کردن این قیمت اجباری نیست
شماره موبایل خود را وارد کنید
6 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
علی

سلام آقای دکتر من دوبار عمل فیستول کردم روزه گرفتن برام مفیده یانه چون یه مدت احساس میکنم یه چیزی بیرون زده احتما ل فیستول هست یانه چه کار باید بکنم که از شر این بیماری راحت شوم وعلت بازگشت این بیما ی ممکن چه باشه

مریم کاملان

سلام آقای دکتر من 20روز پیش آبسه مقعدی با بی حسی جراحی کردم الان خیلی نگرانم نمیدونم دچار عارضه فیستول میشم یانه زخم آبسه خوب شده چیزی دیده نمیشه امکانش هست بعد ایجاد فیستول کنه ممنونم

شعبان نژاد

سلام خسته نباشید دکتر من فیستول دارم دکتر بهم گفته باید عمل کنم میشه راهنمایی کنید چه روشی بهتره