هموروئیدکتومی چیست و چه خطرات وعوارضی دارد؟

هموروئیدکتومی چیست و چه خطرات وعوارضی دارد؟

هموروئیدکتومی شامل روش های جراحی برای بهبود بیماری هموروئید است، در طی این روش بافت های هموروئیدی شده یا عروق متورم هموروئید از طریق روش‌های مختلفی برداشته می‌شود. این روش معمولاً برای هموروئیدهای پیشرفته درجه 3 و 4 که ترومبوزه شده، استفاده می شود. همچنین هموروئیدکتومی در صورتی انجام می شود که سایر روش های درمان پاسخگو نباشند.

فیلم عمل هموروئیدکتومی

با مشاهده ویدئو زیر، با نحوه انجام جراحی هموروئیدکتومی بیشتر آشنا خواهید شد.

انواع روش‌های هموروئیدکتومی

روشهای هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی شامل روش‌های متعددی است که در موارد مختلف با تجویز پزشک انجام می پذیرد. روش‌های درمان از این طریق به این شرح است :

مطلب مرتبط: دکتر متخصص هموروئید

استاپلر: روش استاپلر برای هموروئیدهای داخلی ترومبوزه شده کاربرد دارد. این درمان درد کمتر و بهبودی سریعتری دارد اما در مقایسه با سایر روش‌ها امکان عود بیشتری دارد.

رابربند: در این روش باند پلاستیکی به دور هموروئید پیچیده می‌شود تا از ورود جریان خون به آن جلوگیری نماید. در نتیجه بافت هموروئیدی خشک شده و بعد از چند روز به کل از بین می‌رود. این روش همراه با درد زیادی است.

هموروئیدکتومی بسته: در این روش بافت‌های هموروئیدی با روش‌های مختلفی برش داده شده و سپس بافت‌های اطراف هموروئید با استفاده از نخ، بخیه می‌شود. این روش در 95% مواقع مفید است.

هموروئیدکتومی باز: این روش مشابه روش بسته است اما این بار برش در سمت چپ زده می شود. در صورتی که مکان هموروئید مناسب نباشد و یا احتمال عفونت باشد، از ترکیبی از روش باز و بسته استفاده می شود.

اسفنکتروتومی داخلی-جانبی : این روش به معنی باز کردن عضله اسفنکتر است که همراه با هموروئیدکتومی انجام می شود. این روش برای بیماران با فشار بالا در اسفنکتر به منظور کاهش درد پس از عمل بواسیر صورت می‌پذیرد.

خطرات هموروئیدکتومی یا جراحی بواسیر

خطرات این روش درمانی شامل عوارض اولیه این بیماری است. این خطرات به این شرح است:

  • خونریزی از آنال
  • لخته شدن خون در محل زخم جراحی
  • ناتوانی در دفع گاز یا مدفوع
  • عفونت

این روش چه عوارضی دارد؟

  • تنگی کانال مقعد (باریک شدن مدفوع)
  • عود مجدد بواسیر
  • فیستول (ایجاد مجرای غیر طبیعی مابین بافت روده و پوست اطراف مقعد)
  • پرولاپس رکتوم

همان طور که ذکر کردیم این روش همراه با عوارض و خطرات جدی است، همچنین انجام جراحی بواسیر معمولاً با مشکلاتی از جمله درد، خونریزی و … همراه بوده و نیازمند صرف زمان و هزینه های بسیاری است. از همین روی امروزه روش بهتری جایگزین آن شده و هموروئیدکتومی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر روش عمل بواسیر با لیزر، جایگزین این روش شده است. این روش هیچ یک از عوارض و خطرات جراحی هموروئید مثل درد و خونریزی را نداشته و به صورت سرپایی انجام می گیرد. همچنین انجام لیزر روشی قطعی است و امکان عود مجدد هموروئید پس از آن وجود ندارد.

clinic-colorectal1

پذیرش: از شنبه تا چهارشنبه فقط با تعیین وقت قبلی

لطفا از طریق تلفن یا فرم تعیین وقت اینترنتی نسبت به گرفتن وقت اقدام نمائید.
با تشکر.

۰۲۱-۸۸۸۷۰۸۹۶ ۰۹۱۹۴۶۹۶۱۷۸

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ حتی روزهای تعطیل

آدرس: تهران، میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5
Subscribe
Notify of
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
حسین

سلام .وقت بخیر من ۲بار جراحی کردم یبار بالیزر یه بارم عمل کتومی انجام دادم تمام مراقبتهای بعد عمل رو انجام دادم ولی اصلا فایده نداشت خیلی اذیت میشم خیلی .نمیدونم چکارکنم

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x